فرماندار قصرشیرین گفت: فعالیت اصناف این شهرستان بارعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی مجاز است از این رو با واحدهای صنفی متخلفی که دستورالعمل های بهداشتی را نادیده می‌گیرند، طبق قانون برخورد و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

 

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در محل فرمانداری افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و سرعت انتشار بالای این بیماری ویروسی و افزایش بی رویه شمار مبتلایان در روزهای اخیر، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: محدودیت های ۱۷ گانه جدید ستاد ملی کرونا به ادارات ابلاغ شده و همه مردم و دستگاه های دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت آن هستند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: سلامت مردم اولویت ما است از این رو تیم گشت مشترک ادارات باید به صورت روزانه از اصناف و همچنین ادارات برای رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت مستمر داشته باشند و موارد تخلف را گزارش دهند.

تاتار گفت: استفاده از ماسک در تمامی ادارات اصناف و اماکن عمومی ضروری است و مردم باید برای کاهش این بیماری حتما از ماسک استفاده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین هم در این جلسه گفت: ویروس کرونا نه از بین رفته و نه ضعیف شده است و همچنان این بیماری به قوت گذشته در حال انتشار است و همچنان قربانی می گیرد.

دکتر رضا منصوری افزود: با وجود گذشت چند ماه از شیوع کرونا متاسفانه آمار مبتلایان در حال افزایش است و بسیاری از استان های کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

وی اظهار داشت: عطسه، سرفه، صحبت کردن و ترشحات تنفسی مهم ترین عوامل انتقال بیماری هستند از این رو باید با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی با بیماری مقابله کنیم.

وی گفت: هدف ما حمایت از کسب و کارهای مردم است ولی فعالیت هر صنف منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

ممانعت از برگزاری آیین های عزا و عروسی، جلوگیری از تبلیغ مراسم خاکسپاری در فضای مجازی، اطلاع رسانی مستمر سیار در محلات شهر و روستا در خصوص بیماری از مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.